top of page

Iva Valentová

Homeopatie na všední den

„Homeopatie, jak ji vnímám, je především o svobodě. Podle mého názoru je to metoda, která v nás může podnítit touhu rozvíjet všechno, co jsme dostali do vínku, a postupně se vymaňovat z limitujících podmínek našeho života (a je lhostejné, zda se v daném okamžiku nacházíme v pozici toho, kdo pomáhá, anebo toho, kdo pomoc potřebuje).

Ponechává nám svobodnou vůli a podporuje nás v našich rozhodnutích – můžeme si vybrat, zda se budeme učit poznávat sebe i druhé, pomáhat všemu živému okolo sebe. Učí nás jít svou vlastní cestou a poznávat na ní sebe sama bez příkras, ať již právě v tomto okamžiku hledíme na svět z horských vrcholů nebo kráčíme tím nejhlubším údolím.“

Iva Valentova.jpg
Bio

Narodila jsem se v roce 1965 ve znamení Ryb. Podle čínského horoskopu jsem údajně Had a podle indiánského Vlk. Pravda je, že vlci a zvířata vůbec mě přitahovali odjakživa, takže jsem nakonec vystudovala genetiku se zaměřením na genetiku savců.

V roce 1994 jsem se poprvé setkala s homeopatií a toto setkání mě ovlivnilo natolik, že se jí od té doby věnuji stále intenzivněji. Kromě praxe klasického homeopata jsem od roku 2001 působila jako kmenová lektorka brněnské Homeopatické fakulty, kde jsem přednášela homeopatii profesionálům i laikům (kurzy akutní homeopatie).

 

Jako hostující lektor jsem přednášela na Slovenské akademii klasické homeopatie MUDr. Vladimíra Petrociho v Bratislavě. Jsem spoluautorkou knih Akutní materia medica – homeopatická léčba (Brno, 2004) a Bachovy esence v homeopatii (Brno, 2009).

 

Vedle příspěvků do odborných časopisů, zejména Homeopatických listů, vydávaných Českou lékařskou homeopatickou společností, jsem se aktivně zúčastnila několika homeopatických kongresů v Praze a v Bratislavě. Kromě pravidelné přednáškové činnosti se věnuji překladům homeopatické literatury.

Rozpis lekcí


Filtrovat podle:
bottom of page